Velikonoce 2023
Přidal frs, Duben 05 2023 00:06:26
Milí přátelé,
moc vás všechny zdravím a připomínám, že naše letošní velikonoční hraní a zpívánív kostele sv. Jana Nepomuckého - u redemptoristů na Chodském náměstí v Plzni bude v neděli 9.4. 2023 v 9.00. Celé v číst více.
Podrobné novinky
Milí přátelé,
moc vás všechny zdravím a připomínám, že naše letošní velikonoční hraní a zpívánív kostele sv. Jana Nepomuckého - u redemptoristů na Chodském náměstí v Plzni bude v neděli 9.4. 2023 v 9.00, přičemž zkoušku začneme již v 8.00 na kůru kostela. Schubertova mše G-dur je moc pěkná, těším se.
Tuto mši jsme ještě nehráli, bude to pro nás premiéra.
Budeme zpívat všechny její části:
Kyrie: v 3/4 rytmu, poměrně pomalu, široce, líbezně, občas při přechodech zpomalíme a pak vždy zase navážeme původní tempo.
Gloria: budu ukazovat čtyři čtvrtky, tempo poměrně rychlé, hlavně nezpomalovat v tišších pasážích, dodržovat tempo od začátku do konce. Dynamika se u této části často střídá, tak ji zase dodržovat. Záměr pak od označení C ve forte až fortisimu,
Credo: velmi zajímavé, klidné, melodické. Budu ukazovat půlové doby. Jsou tam místa. kde budeme zpívat zcela v pianu a jsou tam i grandiózní fortissima - závěr pak atypicky zase v naprostém pianu.
Sanctus a Benedictus budeme dávat hned za sebou. Druhou část Sanctus je docela rychlé Allegro. A hned jak dokončíme Sanctus, následuje Benedictus v 6/8 rytmu s líbezným trojhlasým sólem zakončeným sborovým Hossana shodným jako u Sanctus.
Agnus: Krásná sóla sopránu a basu se supertichou nádhernou odpovědí sboru...
Nakonec ještě přidáme Handelovo Alleluja z oratoria Mesiáš - to už jsme hráli a zpívali mnohokrát - noty budu mít s sebou.
Prosím vás tedy, přijďte všichni včas, abychom mohli už v 8.00 začít zkoušet (moc času na to mít nebudeme)
Přeji vše dobré a krásný předvelikonoční čas. (a nezapomeňte Zelený čtvrtek 17.30, Velký pátek 16,30, Bílá sobota 19,30)
Tonda Švehla a Schola u rede.