Soustředění 2022
Přidal frs, Září 20 2022 10:38:29
Milé scholistky a scholisté,
včera jsme se vrátili ze soustředění scholy. Celé v číst více.
Podrobné novinky
Milé scholistky a scholisté,
včera jsem se vrátili ze soustředění scholy. Myslím si, že bylo velmi přínosné, hodně věcí jsme si zopakovali, naučili se i další skladby. Celkově se mně osobně celé setkání hodně líbilo a děkuji všem za vytrvalost při náročných výkonech.
Zároveň jsem se již s bratry kapucíny domluvil, že příští rok bychom soustředění v Sušici rádi zopakovali - volný termín v klášteře je zamluven na 22 - 24. září 2023 (o týden později než obvykle, abychom měli celou ubytovací kapacitu kláštera pro sebe - týden před je už část pokojů obsazená).
Nyní ve čtvrtek 22.9. bude pravidelná zkouška.
Setkání sborů Plzeňské diecéze se uskuteční 8. října v Boru u Tachova. Pokud bychom se ho zúčastnili pokud možno v co nejsilnějším obsazení, byl bych moc rád.
Setkání bude zahájeno mší svatou v 10.00, pak bude společný nácvik spojených sborů, oběd a od 14.00 přehlídka jednotlivých sborů. Od 15.30 pak bude společné vystoupení spojených sborů. Podrobnosti si řekneme na zkoušce.

O slavnosti Ježíše Krista Krále v neděli 20. listopadu v 9.00 bychom, dá-li Pán Bůh, při mši svaté rádi zazpívali Haydnovu "Missu in tempore belli" (Paukenmeese C-dur). Zvu vás všechny i ty, kteří jste s námi nyní nějaký čas nezpívali, abyste se k nám, pokud chcete a můžete, připojili. Hudba je to krásná. Budeme se těšit.
Moc vás všechny zdravím
Tonda ŠvehlaJeště taková malá bezvýznamná příhoda (Po přihlášení)